Најнови вести

Амбасадорот Талески ги предаде акредитивните писма на Генералниот секретар на НАТО Столтенберг

18 јануари 2021

Средба на ЗМНР Исаки со амбасадорот на Република Словенија

15 јануари 2021

Османи во Грција на средби со Сакеларопулу, Мицотакис и Варвициотис

14 јануари 2021

Средба Османи-Дендиас во Атина

14 јануари 2021

Османи утре во работна посета на Грција на средби со Сакеларопулу, Мицотакис, Дендијас и Варвициотис

13 јануари 2021

Османи на средба со претседателите на стопанските комори во пресрет на посетата на Грција

12 јануари 2021

Соопштение за медиуми

11 јануари 2021

Соопштение: Aктивностите на МНР за односите со Република Бугарија

09 јануари 2021

Средба Османи - Кундурос, по повод предавањето на копиите од акредитивните писма

08 јануари 2021

Османи: Новиот закон на МНР ќе одговори на предизвиците на надворешно - политичките приоритети на земјата

05 јануари 2021
Страница 1 од 20